A A A K K K
для людей з порушеннями зору

Комунальний заклад освіти
«Криворізький ліцей «Джерело»
Дніпропетровської обласної ради»

Відкрий свій розум та серце новим враженням і новим знанням!

Європейський тиждень імунізації

Дата: 24.04.2024 10:39
Кількість переглядів: 8

Державна установа «Дніпропетровський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» повідомляє наступне.

З 24 квітня 2024 року в Україні стартує Європейський тиждень імунізації, який буде тривати до 30 квітня.

Особливо важливо нагадати про імунізацію як єдиного ефективного засобу у профілактиці інфекційних хвороб сьогодні, коли в  Україні відзначається зростання  на захворювання, які можна попередити за допомогою вакцинації.

Нагадуємо про важливість вакцинації, а також основні правила:

  • Для проведення щеплень не існує додаткових лабораторних обстежень.
  • Контакт з хворим на інфекційне захворювання, підйом температура тіла до 38,0 град. не є протипоказанням до вакцинації.
  • Якщо дитина пропускає щеплення не треба розпочинати всю серію вакцинації спочатку. Проте вкрай важливо надолужити пропущені дози якомога швидше, адже зростає ризик інфікування та серйозного перебігу захворювання. Для складання графіку необхідно звернутись  до лікаря.
  • Рекомендовано робити кілька щеплень одночасно — це світова практика, що дозволяє захиститися від кількох захворювань одразу.
  • Застосування багатокомпонентних вакцин зменшує кількість візитів до лікаря, уколів та надає захист від кількох інфекцій одразу.
  • Відповідно до статті 15 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» прийом дітей до виховних, навчальних, оздоровчих та інших дитячих закладів проводиться за наявності відповідної довідки закладу охорони здоров'я, в якому дитина перебуває під медичним наглядом. Дітям, які не отримали профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень, відвідування дитячих закладів не дозволяється.

Також необхідно, щоб кожен дорослий перевірив свій щеплювальний статус. Дорослі отримують щеплення проти дифтерії та правця кожні 10 років.

Наразі всі заклади охорони здоров’я нашого регіону забезпечені вакцинами. Всі вакцини безкоштовні та безпечні.

Одночасно інформуємо, що в Україні функціонує Національний портал з імунізації (https://vaccine.org.ua/), завдяки якому кожен може ознайомитись з Календарем щеплень, пунктами щеплень та наявністю вакцин, клінічною характеристикою інфекційних захворювань, ускладненнями після захворювання, а також є можливість задати провідним експертам  будь-яке питання, яке вас цікавить з питань імунізації.

Будьте здорові.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора