Навчаємося дистанційно!!! Поради психолога ліцеїстам та батькам.
Шановні ліцеїсти!
Сьогодні перед вами постали нові вимоги, точно так само як і перед вчителями! Щодня кожен з учасників та учасниць освітнього процесу виходить із зони комфорту, щодня потрібно виконувати нові види діяльності та вирішувати певні складні завдання, про які раніше навіть не думав. Але все це тільки сприятиме вашому розвитку. Ось декілька дієвих і простих порад:
- Головна порада – все робити спокійно! Без паніки та хвилювань.
- Матеріал, який потрібно опрацювати розбивайте на частини.
- Заходьте на платформу та відкривайте папки по днях за розкладом.
- Щодня робіть спочатку ті предмети, що є для вас складнішими. Потім приступайте до легшого.
- Не намагайтеся виконати всі завдання за годину чи півтори, для того, щоб бути потім вільними.
- Завдання виконуйте по 25-30 хв, потім робіть перерву 10-15 хв.
- Дотримуйтесь режиму дня, пам’ятаючи про основні прийомі їжі та перекуси. Для кращої роботи мозку вживайте сухофрукти, фрукти, овочі, горішки. Пийте більше води, за потреби зволожуйте очі, адже ви працюєте більше за ноутбуком чи планшетом.
- Якщо виникають питання по завданню, то запишіть його окремо, при нагоді напишіть вчителю про це, запитайте поради.
- За потреби попросіть допомоги у батьків.
Шановні батьки!!!
Сьогодні як ніколи вам випала нагода бути більше зі своїми дітьми, більше спілкуватись, дивитись в очі, допомогти при потребі з уроками і не залежно від того, в якому класі навчається син чи донька. Їм однаково потрібна ваша турбота та піклування.
Навіть якщо ви працюєте дистанційно, але перебуваєте вдома:
- Знайдіть можливість поцікавитись, чим зайнята ваша дитина, які завдання їй надіслали сьогодні і що їй потрібно виконати, аби завтра вона могла приступити до нових завдань.
- Потурбуйтесь, щоб у дитини було тихе місце без сторонніх звуків для виконання домашніх завдань, які, можливо, виконувати буде складніше, адже спочатку потрібно опрацювати нову тему уроку самостійно.
- Проконтролюйте час, скільки дитина займається, чи не відволікається на телефон та інші сторонні речі. Чи робить перерви для відпочинку.
- Знайдіть можливість пообідати усі разом родиною, обговорити теми, які не стосуються навчання та ситуації в країні. Можливо, підберіть фільм для спільного перегляду увечері.
- Допоможіть при потребі із виконанням домашніх завдань, якщо дитина просить про це ( або поцікавтесь чи все їй вдається виконати самостійно чи таки потрібна ваша допомога).
- Долучайте дитину до домашніх справ, об була можливість переключати види діяльності та можливість спільно провести час, допомагаючи мамі чи татові.
- Перегляньте увечері фільм, обговоріть його.
- Обов’язково на сімейних вечорах обговорюйте ситуацію в країні, поцікавтесь, як дитина себе почуває психологічно, що її турбує. Надзвичайно важливо говорити з дітьми, проговорювати їхні страхи, ваші страхи, спільні переживання. Заспокоювати одне одного.
- Частіше говоріть своїм дітям про любов до них, обіймайте, але і пам’ятайте про особисту гігієну!
Шановні батьки!
Дитина на домашньому або дистанційному навчанні? Щоб вона не перевтомлювалася та не втрачала навчальної мотивації, зверніть увагу на організацію освітнього процесу в домашніх умовах.