A A A K K K
для людей з порушеннями зору

Комунальний заклад освіти
«Криворізький ліцей «Джерело»
Дніпропетровської обласної ради»

Відкрий свій розум та серце новим враженням і новим знанням!

Інформаційно-бібліотечний центр

В своїй практичній інформаційно-бібліотечній діяльності Ольга Володимирівна Ладигіна, провідний бібліотекар, використовує креативні, сучасні форми бібліотечної роботи:

різноманітні конкурси, які були запропоновані читачам і  користуються популярністю: «Бібліотека – очима дітей», вікторини, брейн-ринг «Книга – джерело пізнання», турнір на кращого знавця книги, розгадування кросвордів,  казкове ревю, бібліотечна спорт–арена, рандеву «Книга в нашому житті», nonstop «Діалог двох культур», засідання у «Читацького дубочка», бібліо–крос, презентації нових книг, думки вголос: «Моє хоббі – читати, а твоє?», свято поезії «Віршолюбики», які спонукають читати, мислити, щоб виграти, бути першими в доброзичливому суперництві.

Всі організовані та проведені заходи, охоплюють широке коло учасників: здобувачів освіти, педагогів, батьків, створюючи середовище духовності й доброти, пробуджуючи бажання читати, додаючи можливість відчути в книзі простір для самореалізації, беручи активну участь і в її популяризації.

Вже не один рік саме бібліотека стала місцем, де на засіданнях літературної вітальні відбуваються зустрічі з відомими, професійно-талановитими земляками, які досягли високих результатів у своїй практичній діяльності в нашому місті, які хочуть і можуть поділитися своїми досягненнями з молодим поколінням.

Ці творчі зустрічі з відомими на Криворіжжі поетами, письменниками, художниками, журналістами допомагають розвитку не тільки читацьких, а й життєвих інтересів, нахилів і здібностей. А це (в свою чергу) зміцнює мотиваційні позиції читача щодо самовизначення його майбутнього.

Ефективним в роботі засідань літературної вітальні є й те, що в підготовці та проведенні їх залучається багато читачів з різних класів і вони мають можливість виступити в ролі кореспондентів, журналістів, фотографів, художників–ілюстраторів та ведучих.

Проведений цикл засідань: «Криворізьке літературне сяйво», «Поезія для душі», «Місто довжиною в життя», «Пам’ять не стирає імена».

Це не тільки знайомство з талановитими людьми міста, але і твердження значимості того, що бібліотека робить в плані національно–патріотичного виховання. Це ще один ступінь, на який піднімається суспільство в особі дітей, щоб усвідомлено сказати: «Це моє місто! Місто талановитих поетів, місто журналістів, місто творців… Місто, в якому тепло… Місто, в якому ми живемо! Місто нашого майбутнього! І нам тут жити!»

На всіх проведених  засіданнях  кожен має можливість залучитися до культурних надбань рідного краю, де формуються їх комунікативні й літературні компетентності, розвиваються творчі здібності, виховується естетичний смак, читацька і загальна культура, розвивається мислення, творчі здібності, ораторські, уміння вести дискусію та ставити запитання, озвучувати власну та загальну думку.  

Досвід показує, що живе, емоційне спілкування з письменниками рідного краю привертає й утримує увагу дітей, розвиває інтерес до книги, читання.

Активна участь у засіданнях літературної вітальні дає можливість  самоствердитися в очах ровесників, бажання з  користю провести свій вільний час, навчитися міжособистісному спілкуванню та ще краще подружитися з книгою.

Шкільна бібліотека як інформаційно-бібліотечний центр поступово стає центром духовного становлення особистості та культури, центром освіти, дозвілля та спілкування у закладі.

Дата: від до Скинути

Виставка-пам'ять "Велика, страшна, голодна правда" присвячена вшануванню пам'яті жертв голодоморів в Україні

Ми всі повинні пам'ятати, якою ціною дається країні свобода й незалежність, ми повинні знати гірку і болючу правду, щоб ніколи не допустити на нашій родючій, щедрій землі голодування.

10:15 26.11.2023

«З книгою світ яскравіший» – підведення підсумків бібліотечних конкурсів 2020-2021 навчального року.

Пізнаючи величезний, загадковий, складний і суперечливий, але в той же час прекрасний світ, маленька людина прагне самоутвердитися в ньому, проявити себе як особистість. Одним із найдоступніших і привабливих шляхів є творчість.

20:51 29.11.2021

ШКІЛЬНА БІБЛІОТЕКА І ЕКОЛОГІЧНА ПРОСВІТА

Світ переживає глобально – екологічну кризу. Екологічні проблеми досягли планетарного масштабу. Всім нам зараз потрібно змінювати суспільну психологію,  формувати нове ціннісне ставлення до природи, формувати світоглядну обізнаність людини, формувати почуття особистої відповідальності за стан навколишнього довкілля.

20:39 29.11.2021

Краєзнавство в шкільній бібліотеці: нові традиції та цінності.

18  Жовтня в читальному залі шкільної бібліотеки відбувся бібліотечний журфікс на тему «Життя та доля Кривого рогу.» Учасники: - криворізький письменник, журналіст Володимир Бухтіяров та учні 9 – Б класу.    Далі читати тут

20:29 29.11.2021

Пісні про моє місто

Зустріч з поетом – бардом Юрієм Ващенком  відбулася в літературно – музичній вітальні криворізького ліцею  «Джерело». Для десятикласників це було одкровення: виявляється в одному місті, районі живуть люди, які  люблять своє місто, співають йому свої пісні і знають, що покинути його не можна – бо він один – єдиний і на все життя. Живий музичний концерт створив атмосферу позитива і надії на відлуння в серцях учасників зустрічі. 

20:20 29.11.2021

Краєзнавство в шкільній бібліотеці: нові традиції та цінності. Засідання літературної вітальні «Читацького ательє»: «Старі і нові вулиці нашого міста»

Ви бажаєте прогулятися  старими вулицями і проспектами нашого міста? Вас цікавить скільки разів перейменовувався проспект Почтовий, одна з перших вулиць містечка? Ви знаєте куди поділася вулиця Базарна і звідки з`явилася назва Йорданська вулиця? Вам цікава історія назви вашої вулиці на якій ви мешкаєте?

13:35 18.11.2021

Інформаційний дайджест: Книжкова виставка «Літературне Криворіжжя»

Книжкова виставка «Літературне Криворіжжя» місце знаходження якої читальний зал шкільної бібліотеки ліцею «Джерело» - це не просто постійно - діюча виставка книг, це  інформаційно – публіцистичний і літературний блок, який дає можливість швидко відшукати потрібне філологам, учням, вихователям.

13:31 18.11.2021

Краєзнавство в шкільній бібліотеці: нові традиції та цінності

Народженому своєю батьківщиною, грішно її забути, грішно не знати пісень і танців, письменників і художників, талановитих майстрів мистецтва, мужніх козаків. Батьківщина – це головне звання, а все інше до нього додається: поля, ліса, гори, небо, сонце, луна…бібліотеки, школи, комбінати, агрокомплекси…Все, що відкривається погляду  - все це край рідний. А наше Криворіжжя – це край руди і металу, Червоної балки та скель МОПРу, Ботанічного саду, пам`ятників захисникам Вітчизни та збагачувальних фабрик.

13:00 18.11.2021

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора